تماس با استودیو سگال
مشهد، بلوار صادقی، صادقی 3
salam[@]studiosegal.com
Tel : +98 936 008 0682
ساعت کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18
پنجشنبه 9 الی 14
Back

چرا به کاتالوگ دیجیتال نیاز دارید؟

کاتالوگ دیجیتال برای کسب و کار های به روز!

کاتالوگ دیجیتال برای کسب و کار هایی که دوست دارند به روز باشند و از تکنولوژی برای معرفی خود، مزیت رقابتی و جذب مشتری بهره بگیرند، یک ضرورت و یک بستر بسیار مناسب است. به ویژه اگر برتری کسب و کار شما در مقایسه با رقبا، به روز بودن و استفاده از جدید ترین فناوری ها تعریف شده است، لازم است تا کاتالوگ محصولات خود را به صورت دیجیتالی نیز عرضه کنید.

کاتالوگ ها برای معرفی شرکت، محصول و خدمات به صورت دقیق و با جزییات مورد استفاده قرار می گیرند. کاتالوگ دیجیتال نیز دقیقا به همین منظور مورد استفاده قرار می گیرد با این تفاوت که به صورتی دیجیتالی طراحی شده است و برخلاف کاتالوگ های سنتی، چاپ شده و بر روی کاغذ نمی باشد.

کاتالوگ الکترونیکی را می توان بر روی CD، DVD، فلش یا روی سایت ها و در شبکه های اجتماعی قرار داد. کاتالوگ های دیجیتالی مشابه کاتالوگ های چاپ شده دارای جلد، فهرست و محتوایی برای معرفی شرکت، محصولات، خدمات و ارائه مشخصات فنی هستند.

بخش انتهایی این کاتالوگ ها معمولا به معرفی راه های ارتباط با شرکت از جمله معرفی آدرس، سایت، ایمیل، شماره تماس و … اختصاص داده می شود. تفاوت میان دو نوع کاتالوگ در نوع محتوای قابل استفاده، قابلیت ها و کارکردها است. کاتالوگ دیجیتال می تواند جز مهمی از هویت بصری برند شما در فضای مجازی باشد و جذابیت های بصری زیادی داشته باشد. دیجیتالی بودن قابلیت های متعددی به این کاتالوگ ها می دهد که در ادامه به معرفی این مزیت ها و قابلیت ها می پردازیم.

کاتالوگ دیجیتال هرگز جاگزین کاتالوگ چاپی نیست، بلکه مکمل این نوع از ارائه است.

کاتالوگ دیجیتال و گستره مخاطبان

هر کاتالوگ که طراحی و چاپ می شود می تواند در معرض دید مشتریان زیادی قرار بگیرد اما این تعداد در برابر تعداد کسانی که کاتالوگ دیجیتال شما را می بینند، بسیار محدود است.

اغلب مشتریان شما در فضای مجازی فعال هستند و زمان زیادی را در اینترنت می گذرانند، شما می تواند با قرار دادن کاتالوگ الکترونیکی در سایت یا شبکه های مجازی، آن را در معرض دید گستره بزرگی از مخاطبان قرار دهید. فضای دیجیتال و اینترنت فرصت بزرگی برای جذب مشتری است که نباید آن را از دست بدهید.

موتور های جستجو از جمله گوگل نیز می توانند به شما در جذب مخاطبان بیشتر کمک نمایند. بررسی ها نشان می دهد، اغلب مشتریان خدمات و محصولات مورد نیاز خود را قبل از خرید در گوگل جستجو می کنند. مشتریان حتی زمانی که قصد خرید حضوری دارند، برای تحقیق و کسب آگاهی بیشتر محصول و خدمات مورد نیاز خود را در گوگل جستجو می کنند.

در صورتی که اصول سئو را در تولید محتوای کاتالوگ خود رعایت کرده باشید، گوگل به هنگام جستجو محصول یا خدمات مشخصی، کاتالوگ شما را در اولویت قرار داده و به کاربران نمایش می دهد. ارتقا جایگاه سئو و قرار گرفتن در اولویت جستجوی گوگل به معنای یک اتفاق بزرگ در بازاریابی و افزایش مشتریان است. در این شرایط بیشتر مورد اعتماد مشتریان خواهید بود. مشخصا برای نمایش کاتالوگ خود به سبک سنتی در برابر این تعداد از کاربران لازم بود، چندین برابر هزینه نمایید.

همچنین توصیه می شود در طراحی کاتالوگ دیجیتال، واکنش­گرا بودن کاتالوگ را مد نظر قرار دهید تا کاتالوگ در گوشی و تبلت نیز به درستی نمایش داده شود. آمارها نشان می دهد، بیشتر مخاطبان از طریق گوشی و تبلت کاتالوگ شما را می بینند.

  حتما بخوانید: تفاوت کاتالوگ و بروشور

معرفی بهتر خدمات و محصولات با کاتالوگ دیجیتال

طراحی در فضای دیجیتال امکانات و قابلیت های متعددی به کاتالوگ شما اضافه می نماید. شما می توانید در کاتالوگ دیجیتال خود، از تصاویر سه بعدی، ویدیو ها و … استفاده نمایید.

بنابراین در این نوع کاتالوگ ها می توانید محصولات و خدمات خود را بسیار بهتر، دقیق تر و جذاب تر به مخاطبان معرفی کنید. در صورتی که لازم است محصول خود را از جوانب و زوایای متعددی به مشتری نشان دهید، این نوع کاتالوگ می­تواند بهترین انتخاب باشد. کاتالوگ الکترونیکی به دلیل این قابلیت در صنایع مختلف به وفور مورد استفاده قرار گرفته و بسیار مورد توجه است.

جذابیت بصری در کاتالوگ های دیجیتالی به دلیل امکان استفاده از تصاویر، ویدیو ها، انواع انیمیشن ها و افکت ها بسیار بیشتر است و می تواند در جلب نظر مخاطب بسیار موفق عمل نماید. بنابراین اگر به دنبال یک راهکار خوب برای پیشی گرفتن از رقبای خود هستید، می توانید کاتالوگ دیجیتال را امتحان کنید و در زمان کوتاهی شاهد افزایش مخاطبان خود باشید.

کاتالوگ دیجیتال و راحتی بیشتر مخاطب

استفاده از کاتالوگ دیجیتال برای مخاطب بسیار راحت تر از کاتالوگ های سنتی است. کاتالوگ الکترونیکی به راحتی در فضای مجازی در دسترس مخاطب قرار داد و به هنگام نیاز در هر ساعتی از شبانه روز می تواند به آن دسترسی داشته باشد.

نیازی نیست که کاتالوگ را در جایی نگهداری نماید. همچنین به راحتی می تواند داخل کاتالوگ جستجو کند و این کار زمان زیادی لازم ندارد. حتی می تواند به بخش فهرست مراجعه نموده و به راحتی و سادگی با یک کلیک بر روی مطالب دلخواه، آن را مورد مطالعه قرار دهد. بنابراین از منظر مشتریان و مخاطبان نیز کاتالوگ نوع دیجیتالی ارجحیت دارد.

شما می­توانید با قرار دادن لینک سایت، نمایش آدرس فروشگاه یا شرکت در گوگل مپ و راهکار های مشابه بیشتر در دسترس مشتریان خود باشید و از این منظر نیز راحتی بیشتری برای آن­ها فراهم نمایید.

کاتالوگ دیجیتال و صرفه جویی در هزینه ها

اگر می خواهید کاتالوگ کسب و کار خود را در معرض دید افراد بسیاری قرار دهید، کاتالوگ های سنتی هزینه بسیار زیادی را به شما تحمیل می کنند. هزینه چاپ تعداد بالا برای کاتالوگ هایی با تعداد صفحات زیاد می تواند، قابل توجه باشد. با کاتالوگ دیجیتال می توانید مطالب خود را در اختیار هر تعداد از مخاطبان که نیاز دارید، قرار دهید و از بابت این کار هزینه اضافی پرداخت ننمایید.

همچنین پس از چاپ کاتالوگ های سنتی لازم است تا برای معرفی آن به مخاطب برنامه ریزی کنید و هزینه بپردازید. در حالی که در نوع دیجیتالی به راحتی از طریق سایت ها و شبکه های اجتماعی با هزینه کمتر می تواند کاتالوگ خود را عرضه کنید.

رعایت اصول سئو و قرار گرفتن در اولویت موتور جستجو گوگل می تواند هزینه های بازاریابی و تبلیغات شما را نیز بکاهد و با استفاده از کاتالوگ الکترونیکی، کسب و کار خود را به خوبی معرفی و تبلیغ کنید. در صورتی که برای کسب و کار خود کمپین های بازاریابی دیجیتالی راه اندازی نموده اید، کاتالوگ دیجیتال می تواند یک ضرورت باشد و به شما کمک کند تا اهداف خود را در بازاریابی دیجیتالی به خوبی پیش ببرید.

کاتالوگ دیجیتال از منظر دیگری نیز در هزینه ها صرفه جویی می نماید، در صورتی که بخواهید تغییری در کاتالوگ خود ایجاد نمایید، برای مثال تغییری در یکی از جداول اطلاعات فنی ایجاد کنید یا محصول و خدماتی را به کاتالوگ خود اضافه کنید، می توانید به راحتی و به کمک طراح این کار را در سریع ترین زمان ممکن و با هزینه اندک انجام دهید.

در حالی که این قابلیت برای کاتالوگ های چاپ شده وجود ندارد و لازم است تا کاتالوگ های قبلی را کنار گذاشته و برای طراحی و چاپ کاتالوگ های جدید هزینه نمایید. طول عمر برای کاتالوگ های دیجیتالی معنی ندارد و شما تا هر وقتی که نیاز داشته باشید می توانید از آن ها استفاده کنید.

کاتالوگ دیجیتال و فروش اینترنتی

اگر کسب و کار شما دارای قابلیت فروش اینترنتی است، کاتالوگ دیجیتال می تواند بسیار مفید باشد. شما می توانید پس از ارائه مشخصات هر محصول و معرفی آن، یک لینک برای خرید قرار دهید.

همچنین می توانید در سایت فروشگاهی خود، کاتالوگ دیجیتال مناسبی قرار دهید تا مشتریان با بررسی کاتالوگ و مقایسه محصولات با یکدیگر به راحتی برای خرید تصمیم بگیرند و با انواع محصولات و خدمات شما آشنا شوند.

کاتالوگ دیجیتال و برند سازی بهتر

با کاتالوگ دیجیتال می توانید این جز از برندتان را به خوبی با اهداف برندسازی کسب و کار خود هماهنگ نمایید. در کاتالوگ الکترونیکی بستر مناسبی برای برندسازی وجود دارد.

با اندکی خلاقیت می توانید رنگ سازمانی، پیام های برندسازی، لوگو، شعار و … را به شکلی جذاب از طریق این نوع کاتالوگ به مخاطب معرفی نمایید. همچنین نمایش این نوع از کاتالوگ ها پیام به روز بودن و استفاده از جدیدترین فناوری ها توسط کسب و کار شما را به خوبی به مخاطب منتقل می نماید. بسیاری از برندهای معتبر جهان از جمله اپل برای معرفی محصولات و خدمات خود از این نوع کاتالوگ استفاده می نمایند.

توصیه هایی برای طراحی کاتالوگ دیجیتال

تمامی مزیت های گفته شده برای کاتالوگ دیجیتال زمانی حاصل می شود که کاتالوگ به درستی و طبق اصول و استاندارد های مشخص طراحی شده باشد. توصیه می شود مطالب اصلی و ضروری را در کاتالوگ دیجیتال ارائه نمایید.

مطالب هرچه کوتاه تر و خلاصه تر باشند بیشتر خوانده می شوند و مورد توجه مشتریان قرار می گیرند. در استفاده از تصاویر و ویدیو ها زیاده روی نکنید و تصاویر و ویدیوهایی که می توانند برای معرفی محصول و جلب توجه مشتری ضرورت داشته باشند، برای استفاده در کاتالوگ در اختیار طراح قرار دهید.

ضرورت دارد که از تصاویر و ویدیو های با کیفیت در طراحی استفاده نمایید. رعایت اصول سئو در تولید محتوای کاتالوگ می تواند در افزایش بازدید از کاتالوگ موثر باشد.

توصیه میکنیم برای طراحی حتما به طراحان حرفه ای و با تجربه مراجعه نمایید. نتیجه طراحی حرفه ای کاتالوگ های دیجیتالی، یک کاتالوگ جذاب، زیبا و مشتری پسند است که به صورت هماهنگ با برنامه های برندسازی شما طراحی شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *