تماس با استودیو سگال
مشهد، بلوار صادقی، صادقی 3
salam[@]studiosegal.com
Tel : +98 936 008 0682
ساعت کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18
پنجشنبه 9 الی 14

خدمات
طراحی بسته بندی
زعفران

ایران خاستگاه زعفران دنیا است و از کشور ما به تمام دنیا راه یافته است، ایرانیان با فرستادن زعفران به بسیاری از نقاط جهان باستان، توانستند خواص زعفران را به یونانی ها، رومی ها، چینی ها و همچنین اعراب معرفی كنند و شیوه کشت زعفران را در سده های اول تا چهارم هجری به امت های اسلامی پیرامون مدیترانه آموختند.

امروزه زعفران یکی از استراتژیک ترین محصولات ایران است که سهم زیادی را صادرات غیر نفتی به خود اختصاص داده است اما هنوز ما از ارزش افزوده واقعی آن بهره نبرده ایم به این دلیل که بیشتر زعفران صادراتی به صورت فله از کشور خارج میشود.این یک واقعیت تلخ است. بخش عمده زعفران را اول امارات و بعد اسپانیا دریافت می‌کنند و به نام خود در بازارهای جهانی عرضه می‌کنند.

ریشه یابی دلایل اینکه چرا برندهای  ایرانی در بازارهای جهانی به جایگاه واقعی خود دست نیافته اند در تخصص ما نیست ولی به عنوان یک استودیو طراحی گرافیک یکی از فاکتورهای اصلی را بسته بندی مناسب برای ارائه در بازراهای جهانی میدانیم. اگر در حوزه صادرات زعفران فعالیت میکنید بدون شک از اهمیت طراحی بسته بندی زعفران و تاثیر آن در بازارهای بین المللی با خبر هستید، زعفران ایران به کمک این عامل تاثیرگذار میتواند بخشی از راه خود در مسیر جهانی شدن را طی کند.

زعفران ایران

تاثیر بسته بندی در فروش زعفران

ما اهمیت بسته بندی را میدانیم اما تعریف دقیق آن چیست؟ وظیفه طراحی بسته بندی ایجاد ارتباط بین فرم، ساختار، مواد، رنگ، تصویر، تایپوگرافی و اطلاعات نظارتی با عناصر فرعی طراحی است تا محصول مناسب بازاریابی و فروش شود و اولیت آن باید ایجاد بستری به منظور محافظت، حمل و نقل، توزیع، ذخیره، شناسایی و تمایز محصول در بازار باشد. درنهایت، هدف از طراحی بسته بندی ، دستیابی به اهداف بازاریابی از طریق ارتباط کاملاً مشخص با مشتری یا مصرف کننده و ایجاد فروش است.

یا به تعبیر ساده تر، بسته بندی وظیفه ای جز کاهش هزینه تولید، حمل و نقل و در عین حال حفاظت از محصول و ترغیب مصرف کننده به خرید آن را ندارد. اما در مورد محصولی مانند زعفران ایران در حوزه صادرات، رسالت فرهنگی و توسعه بازار را نیز بر دوش خود دارد.

ده ها هزار محصول مختلف وجود دارد که قفسه های یک سوپر مارکت متوسط ​​را پر میکنند. فروشگاه های بزرگ، تولید کنندگان انبوه، فروشگاه های تخصصی، فروشگاه های آنلاین و اینترنت همه جایگاهی هستند که محصولات در آن زنده می شوند و از طریق طراحی بسته بندی خود مصرف کنندگان را به خود جلب می کنند. وسعت انتخاب مشتری باعث ایجاد رقابت در محصول می شود که به نوبه خود نیاز به تمایز دارد. در یک جامعه مصرف کننده ، محصولات و طرح های بسته بندی آنها به قدری در هم تنیده شده اند که دیگر به عنوان اشیاء جداگانه درک نمی شوند و در حقیقت طراحی موفقیت آمیز یک بسته بندی، ، اشتیاق ایجاد می کند.

انواع ظروف و بسته بندی زعفران

به طور کلی هر نوع طراحی بسته بندی زعفران از دو قسمت اصلی تشکیل شده است. ظرفی که رشته های سرخ زعفران را در خود جای میدهد و پوشش نهایی که از ظرف حمایت میکند و به آن جلوه می بخشد. ظروف بسته بندی زعفران به طور کلی از 3 متریال مختلف تهیه میشوند، پلاستیک، فلز و شیشه که انتخاب هر نوع متریال به مقدار زعفران درون آن، بازار هدف، مخاطب یاخریدار نهایی و بودجه تهیه بسته بندی وابسته است.

قوطی پلاستیکی بسته بندی زعفران

1. ظروف پلاستیکی زعفران

ظروف پلاستیکی دارای تنوع زیادی از نظر گنجایش و شکل ظاهری هستند و در بیشتر موارد گزینه اول برای طراحی بسته بندی زعفران هستند.
قوطی فلزی مخصوص زعفران

2. ظروف فلزی زعفران

ظروف فلزی یکی از بهترین گزینه های طراحی بسته بندی زعفران هستند، به خوبی از محصول محافظت میکنند اما تنوع ظاهری چندانی ندارند.
ظرف شیشه ای زعفران با در چوبی

3. ظروف شیشه ای زعفران

ظروف شیشه ای اگر با در مناسب همراه باشند، بسیار تاثیر گذار هستند. اما به جعبه دیگری برای محافظت در برابر نور و فشار نیاز دارند.

Our about

ظروف پلاستیکی زعفران

ظروف پلاستیکی بسته بندی زعفران از رایج ترین نوع برای این منظور هستند، به دلیلی هزینه پایین و قابلیت شکل پذیری بالا این متریال یکی از اصلی ترین گزینه ها برای تولید کنندکان زعفران است. ساده ترین کاربرد پلاستیک که از قدیم نیز مرسوم بوده، شکل سلفون پاکتی آن است، این نوع سلفون ها در ابعداد مختلف قابل سفارش هستند اما به دلیل فشرده شدن زعفران و بدون محافظ بودن این نوع از بسته بندی هرگز در وزن های بیشتر از یک مثقال استفاده نمیشود.

قوطی های دایره، بیضی، مربع و مستطیل شکل با ابعاد و اندازه های مختلف از 0/5 گرم تا 15 گرم را در خود جای میدهند که از این حیث دارای تنوع بالایی هستند.

ظروف پلی کریستال در اسکال متنوع مناسب بسته بندی زعفران

همانطور که مشاهده میکنید ظروف پلاستیکی در اشکال مختلف طراحی و تولید میشوند، نمونه های فوق محصولات شرکت صنایع کریستال تک هستند.

ظروف گرد پلی کریستال بیشترین کاربرد را در بین ظروف پلاستیکی دارند، این ظروف محصول شرکت پلی کریستال صدف هستند.

ظروف پلاستیکی مخصوص بسته بندی خشکبار و زعفران

Our about

ظروف فلزی زعفران

میتوان گفت ظروف فلزی جهت طراحی بسته بندی زعفران بهترین گزینه است، از طرفی فلز به عنوان یک ماده اُرگانیک و برگشت پذیر به طبیعت در بیشتر جهان پذیرفته شده است و از طرفی دیگر به دلیل ساختار مستحکم، محافظت خوبی از زعفران که یک محصول بسیار شکننده است به عمل میاورد.

ظروف فلزی زعفران نیز به طور عمومی در ابعاد و اشکال دلخواه یافت میشوند. این ظروف در بازار به اسم خاتم شناخته میشود که این نام به دلیل چاپ طرح های خاتم کاری شده بر روی آنها است.

اما امکان چاپ اختصاصی روی ظروف فلزی و تولید در ابعاد دلخواه نیز وجود دارد. اگر متمایز بودن از رقبا در بازار برای شما اهمیت بسیاری دارد این گزینه برای شما مناسب است، در چاپ اختصاصی قوطی های فلزی زعفران، هزینه تمام شده هر بسته بسیار مقرون به صرفه است اما هزینه اولیه برای چاپ کمی زیاد است که میتوان به آن به چشم سرمایه گذاری بلند مدت نگاه کرد.

قوزی فلزی خاتم مناسب برای صادارت زعفران

بیشتر ظروف فلزی به صورت قوطی های استوانه ای شکل در بازار ارائه میشوند و به نام “خاتم” شناخته میشوند. این قوطی ها محصول قوطی سازی البرز هستند.

ظروف فلزی به دلیل استحکام میتواند برای وزن های بیشتر مانند 100 و 200 گرم مناسب باشند. این نمونه های نیز محصول شرکت قوطی سازی البرز هستند.

قوزی استیل طرح خاتم در ابعاد و اشکال مختلف

Our about

ظروف شیشه ای زعفران

اگر در طراحی بسته بندی زعفران دقت کافی به کار رود، به طوریکه به ظروف شیشه ای در ضربه های معمول در حمل و نقل، انبارداری و انتقال به فروشگاه ها لطمه ای وارد نشود، میتوان گفت شیشه بهترین گزینه برای صادرات زعفران است. نمای زیبایی که از درون شیشه به زعفران داده میشود بسیار تاثیر گذار است.

در حال حاضر تنوع چندانی برای ظروف شیشه ای وجود ندارد. اما همین تنوع کم هم میتواند نیاز شما را برآورده کند. در حال حاضر ظروف شیشه ای استوانه ای در بازار یافت میشوند که تنها تفاوت آنها در نوع درب به کار رفته در آنهاست. درها از جنس آلومینیوم، بامبو، چوب و چوب پنبه هستند.

اما یک توصیه بسیار مهم، هرگز از شیشه ها با در چوب پنبه ای استفاده نکنید، چوب پنبده عطر زعفران را کاملا جذب میکند.

ظروف شیشه زعفران با در چوبی

در این نوع شیشه ها به دلیل استفاده از یک اُرینگ پلاستیکی منعطف، امکان وکیوم شدن شیشه ها و عدم ورود هوا جهت حفظ کیفیت وجود دارد.

ظروف شیشه زعفران با در آلومینیوم

ظرف شیشه ای مخصوص بسته بندی زعفران با درب طلایی و جنش آلومینیوم

به بسته بندی زعفران نیاز دارید؟

ما برای یک همکاری طولانی مدت آماده ایم.

استودیو سگال  به شما کمک می کند با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید، روابط را رشد داده و تقویت کنید و ما فکر می کنیم که در این زمینه بسیار ماهر هستیم.