طراحی کاراکتر تبلیغاتی یا مسکات

اولین تصویری که پس از دیدن کاراکتر میکی ماوس به ذهنتان می آید چیست؟

احتمالا این شخصیت برای شما در اولین نگاه تداعی کننده ی کمپانی والت دیزنی است. با دیدن شخصیت آقای ایمنی یا بابا برقی چطور؟
این شخصیت های دوست داشتنی را در بیشتر جاها مشاهده می کنید. آن ها در بازی های ورزشی، مدارس، رویداد ها، نمایشگاه های تجاری و مخصوصا تبلیغات به چشم می آیند. با دیدنشان ممکن است یک محصول، سازمان و یا حتی یک شخص را به یاد بیاورید.

می توان گفت خرس ایران رادیاتور و میمون محصولات چی توز نیز نمونه های موفق طراحی مسکات یا همان کاراکتر تبلیغاتی هستند. درگذشته از مسکات به عنوان سمبل شانس و انرژی مثبت یاد می شد. به طور خلاصه مسکات یا شخصیت تجاری و تبلیغاتی، نماد و سخنگوی یک کمپانی، سازمان و یا تیم ورزشی و ابزار ارتباطی آن با مخاطب است.

با گسترش مقوله برندینگ و روش های مدری بازاریابی، به نسبت دنیای طراحی گرافیک نیز به شاخه های تخصصی تقسیم شده است تا جوابگوی این نیاز باشد.  هنر تصویرسازی و به طبع آن طراحی کاراکتر یکی از رشته های مکمل گرافیک دیزاین به شما میرود که یکی از اصلی ترین خدمات استودیو سگال به نیز می باشد.

طراحی کاراکتر تبلیغاتی

خدمات طراحی مسکات و کاراکتر استودیو سگال

ارائه اتود دستی

ما طراحی را با خلق شخصیت ها روی کاغذ شروع میکنیم، قبل از رنگ گذاری، اتودها به کارفرما جهت همفکری ارائه میشود.

طراحی کاراکتر با مداد

ابزار های حرفه ای

تمام مراحل طراحی و تصویر گری با کمک قلم ها و صفحات Wacom و iPad انجام مشود.

ساخت کاراکتر در فتوشاپ

ارائه موشن کاراکتر

با توجه به ظهور شبکه های اجتماعی، یکی از پُر کاربردترین ابزار های تبلیغاتی موشن کاراکتر است که بخشی از خدمات استودیو سگال به شمار میرود.

خروجی استاندارد

ارائه فایل نهایی استاندارد با تمامی نرم افزار های حرفه ای طراحی Bitmap و Raster

طراحی کاراکتر در ایلوستریتور

اهمیت طراحی کاراکتر و مسکات بَر برندینگ چیست؟

شاید در نظر داشته باشید که برای سازمان و یا تجارت خود از یک چهره و یا شمایل استفاده کنید و از اهمیت بالای آن اطلاعی نداشته باشید و به سادگی از آن بگذرید. در ادامه به چند دلیل مهم برای ضرورت این کار اشاره می کنیم.

1. کاراکتر تبلیغاتی به برند شما شخصیت می بخشد.

با ایجاد مسکات و شخصیت تبلیغاتی برند شما به یک چهره ای با ویژگی های منحصر به فردِ مورد نظرتان تبدیل می شود و این امر باعث آسان تر شدن ارتباط فیزیکی و عاطفی با مخاطبان می شود. بهتر است بدانید بدون داشتن این کاراکتر برای تجارتتان، شما نیز مانند هزاران برند تجاری دیگر هستید.

هنگامی که یک مسکات را به ترکیب بازاریابی خود اضافه می کنید، نه تنها چهره ای دوستانه را به تجارت خود وارد کرده اید، بلکه می توانید ویژگی های شخصیتی مدنظر سازمان و تجارت خود را در آن نهادینه کنید.

2. کاراکتر تجاری باعث بهتر دیده شدن برند می شود.

فرض کنید در نمایشگاه بزرگی حضور دارید و در هر قسمتی از آن، برند های گوناگون به چشم میخورند. پس از عبور از چند غرفه ناگهان به یک خرس خندان بزرگ تبلیغاتی بر می خورید، که ناخواسته باعث خنده ی شما می شود. ممکن است با این خرس تعامل مثبت و دوستانه ای نیز داشته باشید و او را به آغوش بکشید و یا با آن سلفی بگیرید، شاید هم به دست دادن با او بسنده کنید.

در واقع این امر اغلب اوقات اتفاق می افتد زیرا مسکات ها کاملا متمایز هستند و به چشم می آیند. شاید بخواهید توقف کنید و از آن عکس بگیرید و شاید هم اصلا با این کاراکتر تعامل نداشته باشید، اما نکته ی مهم این است که نمی توانید یک مسکات یا شخصیت تبلیغاتی را در چنین رویدادهایی نادیده بگیرید.

تاصیر طراحی کاراکتر تبیلغاتی بر برندینگ
اصول طراحی کاراکتر و مسکات

3. مسکات سلاح مخفی در شبکه های اجتماعی!

مسکات در تبلیغات و فضای مجازی نقش سخنگوی برند شما را بر عهده دارد و با داشتن یک استراتژی عالی در رسانه های اجتماعی می توانید مخاطبین بیشتری را جذب کنید. در فضای بین المللی مسکات هایی وجود دارند که در فضای مجازی چند میلیون دنبال کننده دارند و همچنین تعامل بالایی با مخاطبین دارند. برای مثال M&M که یک برند معروف شکلات می باشد در فیسبوک با بیش از 10 میلیون دنبال کننده، یکی از شرکت های موفق در این زمینه است.

مسکات ابزار قدرتمندی است که در رسانه های اجتماعی می تواند مخاطبان شما را سرگرم کند و می تواند فضای دوستانه ای را به وجود آورد که هیچ شرکتی نتواند این فضا را به گونه ای دیگر ایجاد کند. در این راستا شما می توانید محصولات خود را به روشی دوستانه و نو آورانه به مخاطب معرفی کنید.

4. کاراکتر تبلیغاتی سرگرم کننده و جذاب است.

مسکات توانایی منحصر به فردی در سرگرم کردن مخاطبان نه تنها در رسانه اجتماعی، بلکه در زندگی فردی و واقعی آنها نیز دارد. برای مثال سمبل های المپیک و عروسک های تبلیغاتی تیم های ورزشی فوتبال که در میان دو نیمه به زمین بازی می آیند تا توجه تماشاگران را جلب کنند؛ البته این امر در کشور ما کمتر رایج است.

همچنین مسکات ها می توانند تمامی اقشار و مخاطبان جوان و سالمند را سرگرم کند. آن ها می توانند شما را بخندانند، کاری که فراتر از دیگر تاکتیک های بازاریابی است.

اصول طراحی کاراکتر

     همان طور که گفتیم، مسکات راهی برای افزایش شناخت برند شما و ارتباط هرچه بهتر با مخاطبان و مصرف کنندگان است. مهم است بدانید برای طراحی مسکات نباید به صورت تصادفی به کاراکتر دلخواه خود برسید بلکه این کار باید به دست یک طراح حرفه ای کاراکتر یا مسکات انجام شود. در این راه باید پنج عامل مهم را در نظر داشته باشید:

اصول طراحی مسکات
طراحی کاراکتر با مداد

ایده پردازی و خلق کارکتر بر روی کاغذ

مسکات را نمی توان در 24 ساعت طراحی کرد و این پروسه باید مرحله به مرحله انجام و سعی بر این باشد که ایده هایی که به ذهن می رسد را پیاده کرد، حتی اگر آن ایده ها خنده دار باشند.
اگر شخصیت تبلیغاتی شما شبیه به مسکات برند دیگری باشد امکان دارد مخاطب آن را با یک سازمان دیگر اشتباه بگیرد، پس در طراحی مسکات همیشه باید به دنبال استفاده از ایده های خلاقانه و نو باشید.

طراحی کارتونی چهره

انتخاب هویت و نوع مسکات

به طور کلی سه نوع شخصیت تبلیغاتی وجود دارد: انسان، اشیاء و حیوانات که هر یک می تواند حسی متفاوت را به مخاطب انتقال دهد. برای مثال یک مسکات به شکل انسان می تواند چهره ای دوستانه برای مخاطبین باشد، و یا مسکاتی به شکل اشیاء بی جان انعطاف پذیری بالا در جان بخشی و اضافه کردن خصوصیات انسانی به خود را دارا می باشد. در آخر نیز مسکات به شمایل حیوانات می تواند محبوبیت زیادی را بین خانواده ها و کودکان به دست آورد.

سفارش طراحی کاراکتر

همخوانی ترکیب رنگ با هویت برند

وقتی مردم مسکات برند شما را می بینند، باید برند یا محصول شما در ذهنشان تداعی شود؛ پس سعی کنید در طراحی مسکات از رنگ هایی استفاده کنید که با فضای کسب و کار همخوانی و همگرایی داشته باشد.
اگر هم رنگ خاصی مد نظر شما نیست، تیم طراحی می توانند با توجه به محصولتان، شما را به خوبی راهنمایی کنند.

طراحی هویت بصری

نشان دهنده ارزش ها و اهداف برند باشد

هنگام طراحی مسکات یا کاراکتر تبلیغاتی مهم ترین مساله ای که باید در نظر داشته باشید این است که هدف و محصول شرکت شما چیست. شما می خواهید به مخاطبان بگویید که سازمان شما چه کاری انجام می دهد.
پس به خاطر داشته باشید ارزش ها و اهداف اصلی خود را در زمان طراحی مسکات به خوبی در نظر بگیرد و سپس آن ها را پیاده سازی نمایید.

نرم افزارهای طراحی کاراکتر

برای ساخت مسکات و کاراکتر از نرم افزار های گوناگونی استفاده می شود که هر یک ویژگی های منحصر به خود را دارد. معروف ترین نرم افزارها در این زمینه:Adobe Illustrator, Photoshop, Procreate, 3D Studio Max Maya  Poser,  DAZ 3D, ZBrush, Mudbox, 3DCoat, و Affinity Designer هستند.

از این نرم افزار ها می توان درکنار طراحی مسکات، برای طراحی کاراکتر انیمیشن نیز استفاده کرد. باید بدانید طراحی کاراکتر امری است که نیاز به تجربه ی زیادی دارد و هر طراح شیوه ی طراحی منحصر به خود را دارد.

ما در استودیو سگال تلاش داریم تا به ارائه بهترین خروجی و استفاده از بروز ترین نرم افزار ها نیاز گسترده مشتریان را برآورده سازیم.

پرسش و پاسخ

پاسخ سوالات شما پیرامون خدمات طراحی کاراکتر استودیو سگال

آیا برند ما به طراحی کاراکتر نیاز دارد؟

اگر به دنبال ایجاد یک نماد برای اینکه نماینده شما باشد و در ذهن مخاطبان شما بماند هستید، یک مسکات بهترین گزینه است. یک کاراکتر خوب به شما در انسانی شدن برند کمک میکند.
بدون شک صنایع غذایی، شرکت های خدماتی، صنعت گردشگری و تغریبا تمام کسب وکار هایی که با end user در تماس هستند، میتوانند از یک مسکات بهره ببرند.

برای طراحی کاراکتر چه مواردی لازم است؟

هر کاراکتی روایت گر داستان برند خود است و از دل این داستان بوجود می آید. بهتر از قبل از سفارش طراحی کاراکتر به این موضوع فکر کنید که وجه تمایز برند شما چیست؟
و البته ما به کمک یک پرسشنامه ساده به شما در رسیدن به این داستان کمک میکنیم.

مدت زمان طراحی کاراکتر چقدر خواهد بود؟

بسته به نوع سفارش و فیگور و سبک طراحی این روند میتواند بین 5 تا 10 روز به طول بیانجامد و این زمان فاصله بین ارائه اولین اتود ها تا نهایی شدن و رنگ گذاری و خروجی نهایی خواهد بود.

خروجی نهایی به چه شکل خواهد بود؟

بسته به نیاز مشتری و درخواست او، ما فایل مناسب جهت چاپ و استفاده های دیجیتال مانند شبکه های اجتماعی ارائه خواهیم داد. نوع فورمت Vector و Raster نیز مطابق درخواست مشتری ارائه خواهد شد.

چند نوع سبک طراحی کاراکتر وجود دارد؟

کاراکتر میتواند به صورت خطی تک رنگ، رنگ گذاری با رنگ های تخت و یا با ساخت و ساز و سایه روشن های زیاد انجام شود، علاوه بر اینها مشتری میتواند با ارائه سبک مورد نظر خویش هر نوع خروجی دلخواهی داشته باشد.

چه تعداد فیگور به ما ارائه میشود؟

به طور پیشفرش طراحی کاراکتر شامل یک فیگور خواهد بود، اما به درخواست مشتری میتوان به تعداد دلخواه فیگور از کاراکتر اصلی طراحی کرد. این موضوع شامل هزینه میباشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

هزینه طراحی کاراکتر چقدر است؟

در پروژه های طراحی کاراکتر از آنجایی که نوع سبک طراحی، نوع خورجی نهایی، تعداد فیگور مورد نیاز و … در قیمت گذاری تاثیرگذار هستند، لذا قیمت پس از مشخص شدن این موارد قابل برآورد است. اما بازه قیمت میتواند بین 5 تا 8 میلیون تومان متغییر باشد.

به طراحی کاراکتر نیاز دارید؟

فرم را تکمیل کنید ما با شما تماس خواهیم گرفت.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
سفارش آنلاین طراحی لوگوتایپ