خدمات طراحی استودیو سِگال

طراحی بسته بندی و لیبل محصول

شما یک محصول عالی تولید کرده اید و از معرفی و عرضه آن به مصرف کنندگان هیجان زده هستید، اما همچنین می دانید که امروزه رقابت شدیدتر از هر زمان دیگری است. هر هفته یک محصول جدید وارد بازار می شود و خرده فروشان را وادار می کند قفسه های بیشتری به فروشگاه های خود اضافه کنند و برند ها را مجبور به رقابت بر سر قفسه های جلوتر یا مرکز فروشگاه می کند.

این ریسک وجود دارد که در بین جمعیت گم شوید! امروزه برجسته بودن به چیزهای فراتر از یک محصول عالی نیاز دارد، و آن در وحله اول یک طراحی بسته بندی عالی و در جایگاه دوم برندینگ است.

ما در استودیو سگال، تلاش میکنیم تا طراحی منحصر به فرد را برای بسته بندی هر محصولی ارائه کنیم، حال این محصولات مربوط به صنایع غذایی مانند خرما، چای، عسل، زعفران و … باشند یا محصولات صنعتی، پوشاک و یا هر صنعتی دیگر، هدف ما افزایش تاثیرگذاری بسته بندی محصول شما بر مخاطب است.

طراحی بسته بندی استودیو سگال
طراحی لیبل محصولات

40 درصد
افزایش تاثیرگذاری
دیدن نمونه طراحی لیبل

طراحی بسته بندی چیست؟

بسته بندی شما تبلیغاتی قدرتمند است که در هنگام خرید توسط هر خریدار دیده می شود.

بسته‌بندی ابتدایی‌ترین نیاز هر محصول قبل از عرضه به بازار است. تولیدکنندگان برای شناساندن خود و محصولاتشان و محافظت از آن‌ها در جابه‌جایی به بسته‌بندی احتیاج دارند.

بسته بندی شخصيت محصول است و چهره كالا را مشخص مي‌كند، زيرا خريدار از طريق بسته بندی، محصول را شناسايی مي‌كند. درحقيقت بسته بندی پيام توليد كننده به خريدار است كه بين آنها ارتباط برقرار كرده و اطلاع رسانی میكند.

در دنیای امروز که مشتری ها از قدرت انتخاب بیشتری نسبت به قبل برخوردار هستند، تمایلی به مشاهده توضیحات و مواد تشکیل دهنده هر یک از این محصولات برای مقایسه آنها ندارند. در عوض، بسیاری از مشتری ها به برند و یا بسته بندی محصولات برای تصمیم گیری درباره این که بهترین محصول کدام است، توجه می کنند. دریافت نشانه های درست از محصولات در بیشتر مواقع مشتری ها را به خرید آنها تشویق می کند.

خدمات طراحی بسته بندی استودیو سگال

طراحی بسته بندی زعفران

طراحی بسته بندی زعفران و خشکبار

زعفران و خشکبار ایران نیازمند طراحی بسته بندی با نگاه ویژه ای دارند.

تصویر لیبل نوشیدنی

طراحی لیبل و برچسب

آیا می خواهید به ذهن آنها بچسبید؟ در این مسیر کمکتان می کنیم.

تصویر بسته بندی مواد غذایی

طراحی بسته بندی مواد غذایی

وقتی بسته بندی مواد غذایی خوب به نظر میرسه، امتحان کردنش فکر بدی نیست.

تصویر بسته بندی مواد غذایی

طراحی سلفون

سلفون ها کاربرد بسیاری دارند از بسته بندی قهوه تا غذای حیوانات

بسته بنید بهداشتی و آرایشی

طراحی بسته بندی آرایشی و بهداشتی

زیبایی طبیعی محصول خود را با بسته بندی جذاب افزایش دهید.

کارتن مادر و جعبه

طراحی جعبه و کارتن

با یک طراحی جعبه حرفه ای، فقط به بیرون از جعبه فکر کنید.

اصول طراحی بسته بندی محصولات

بسته بندی، جهان را سازمان یافته نگه می دارد. چه یک بسته اسمارتیس باشد، یا یک بطری که قطرات دلپذیر دوغ را در خود نگه داشته است!

بسته بندی محصول چیست؟ طراحی بسته بندی محصول به نمای بیرونی یک محصول اشاره دارد. که شامل مواردی مانند مواد و فرم و همچنین گرافیک ، رنگ و فونت است که برای بسته بندی ، جعبه ، قوطی ، بطری یا هر نوع ظروف استفاده می شود.

در واقع بسته بندی مواد غذایی یک ابزار کاربردی هستند، تصور کنید بدون بسته بندی چطور یک نوشابه به دست شما میرسید؟
اما آن ها حتی از این هم بیشتر هستند. بسته بندی مثل هر طراحی خوبی، داستانی را بیان می کند. همچنین باعث انتقال یک تجربه حسی میشوند، به معنای واقعی کلمه ما را از طریق دیدن، لمس کردن و صدا با محصول درگیر می کند.

همه این جزئیات به ما کمک می کند تا بفهمیم کالای محصور شده برای چه چیزی است، چگونه باید از آن استفاده کرد، چه کسی باید از آن استفاده کند و شاید مهمتر از همه ، آیا باید محصول را خریداری کنیم یا نه.

بسته بندی شکلات

کاربرد تصویرگری در طراحی بسته بندی
نمونه طراحی بسته بندی شکلات

طراحی بسته بندی حرفه ای

برای طراحی یک بسته بندی خلاقانه از کجا شروع کنیم؟

مصرف کنندگان امروزی پیچیده هستند و روش تحقیقات سنتی نیز بسیار سفت و سخت. قبل از شروع روند طراحی سه سوال وجود دارد که باید به آنها پاسخ دهید، این سوالات باعث میشود تا تصویر بسته بندی در ذهن ما شفاف تر شود:

  • محصول چیست؟
  • چه کسی محصول را خریداری می کند؟
  • مردم چگونه محصول را خریداری می کنند؟
نمونه بسته بندی

محصول چیست؟

این یک سؤال انحرافی نیست، اتفاقا پاسخ به آن خیلی ساده است، چه چیزی می فروشید؟ چقدر بزرگ است؟ از چه موادی ساخته شده است؟ ظریف است؟

پاسخ به این سوال این موضوع را مشخص میکند که آیا برای در زمان حمل نقل و انبار کالا محلاحظات خاصی برای محصول شما وجود دارد یا خیر. به عنوان مثال، یک محصول ظریف به بسته بندی ایمن تر نیاز دارد. از طرف دیگر ، چیزی بزرگ یا با ابعاد عجیب و غریب، ممکن است به جای جعبه، به یک راه حل بسته بندی سفارشی نیاز داشته باشد.

چه کسی محصول را خریداری می کند؟

آیا قرار است این محصول توسط آقایان، خانم ها یا هر دو مورد استفاده قرار گیرد؟ برای کودکان یا بزرگسالان است؟ آیا محصولی است که هر شخصی با هر درآمدی قدر خرید آن را دارید یا فقط مخصوص طبقه خاصی از مردم است؟

بسته بندی باید مورد توجه مصرف کننده ایده آل خود باشد؛ مهم است که قبل از شروع فرآیند طراحی، بدانید که مصرف کننده کیست. ممکن است محصولات برای بزرگسالان مسن به متن بزرگتر احتیاج داشته باشد. از طرف دیگر ، مواردی که به خریدار مشتری مرفه در نظر گرفته شده است، باید موادی در طراحی بسته بندی به کار رود که احساس تجمل را ایجاد می کنند.

بسته بندی بهداشتی

مردم چگونه محصول را خریداری می کنند؟

مردم، آن را از یک فروشگاه زنجیره ای بزرگ خریداری می کنند؟ یا یک سوپرمارکت کوچک؟ یا بصورت آنلاین؟

پاسخ به این سوال شمارا به فکر فرو خواهد برد، اگر قرار است محصول به صورت آنلاین به فروش برسد و سپس نیاز به حمل و نقل تا مقصد دارد باید به فکر استقامت بسته بندی باشید.

کالاهایی که به صورت آنلاین به فروش می رسند احتمالاً نباید فضای اضافی زیادی داشته باشند، تا از چرخیدن محصول درون بسته بندی یا فرو رفتن بخشی از آن جلوگیری شود. آنهایی که در قفسه فروشگاه قرار می گیرند، نیاز دارند تا چشم یک خریدار را در میان سایر محصولات هم رده به خود جلب کنند.

پاسخ سوالات را دارید؟ خب این پاسخ ها شما را در چالش هایی که در پروسه طراحی وجود دارد راهنمایی میکنند تا انتخاب های راحت تری انجام دهید.

مهمترین وظیفه بسته بندی، محافظت از محصول است!

باز کردن بسته بندی ها نباید آن قدر ساده باشد که دزدها در فروشگاه به راحتی بتوانند دزدی کنند، و نباید آن قدر سخت باشد که برای دسترسی به کالا مجبور شویم به بسته بندی یا کالای درون آن صدمه بزنیم.

طراحی بسته بندی مواد غذایی

صنعت مواد غذایی سالانه بیش از 680 میلیارد دلار فروش دارد. در دهه 1990 فروشگاه های مواد غذایی در آمریکا حدود 7000 محصول مختلف را شامل میشدند. اما امروز ، این عدد به 50،000 عدد محصول رسیده است. این افزایش چشمگیر تعداد محصولات در قفسه های فروشگاه باعث می شود تا کار برند ها سخت تر شود. مصرف کنندگان می توانند ازبین 15 برند مختلف لبنیات ، 20 برند مختلف روغن ، ده ها مارک آبمیوه و غیره انتخاب کنند.

برندهای هوشمند می دانند که طراحی بسته بندی مواد غذایی و ظاهر بسته بندی ها نقش بیشتری رد انتخاب مشتریان نسبت به گذشته بازی میکنند. طراحی بسته بندی مواد غذایی به مصرف کنندگان کمک می کند تا محصول را شناسایی کنند بسته بندی مواد غذایی همچنین به محافظت از محصولات در برابر محیط و همچنین تمدید دوره ای برای مصرف ایمن غذا یا نوشیدنی کمک می کند.

بسته بندی مواد غذایی همچنین راحتی مصرف مواد غذایی و نوشیدنی را افزایش می دهد. به عنوان مثال ، بسته بندی خاصی از شیر برای نگهداری و ریختن آن بسیار راحت تر از سایر محصولات شیر است. سرانجام ، بسته بندی مواد غذایی به منظور کمک به ارتقاء محصول و ترغیب مصرف کنندگان به خرید انجام می شود. با افزایش محبوبیت خرید مواد غذایی آنلاین ، بسیاری از مارک ها مجبور هستند در طراحی بسته بندی های خود بازنگری جدی داشته باشند زیرا این بار محصولات در یک صفحه کوچک باید بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشد.

پرسش و پاسخ در خصوص سفارش طراحی بسته بندی

پاسخ سوالات شما پیرامون خدمات طراحی استودیو سگال

فرآیند طراحی بسته بندی چگونه است؟

در استودیو سگال طراحی بسته یک فرایند مشترک بین ما و مشتریان است.

ما بازار هدف، فضای خرده فروشی و رقابتی شما، هویت برند برند، خصوصیات محصول و البته عواملی مانند بودجه و زمانبندی شما را برای ارائه ایده ها و اجراء بسته بندی را در نظر می گیریم.

آیا بدون لوگو هم میتوان طراحی بسته بندی را آغاز کرد؟

بله میتوان طراحی بسته بندی را آغار کرد، اما اصلا توصیه نمیکنیم. در بیشتر موارد شروع پروسه طراحی با الهام گرفتن از نوع و سبک طراحی لوگو آغاز میشود و لوگو و جایگاه آن در طراحی بسته بندی بسیار اهمیت دارد.

یکی از خدمات اصلی ما در استودیو سگال طراحی لوگو و طراحی هویت بصری برند است. میتوانید با ما مشورت کنید.

آیا می توانید در مورد متن بسته به من کمک کنید؟

قطعا!
محتوا و متن روی بسته بسیار مهم است و ما می توانیم به شما کمک کنیم پیام خود را به راحتی به مخاطب اتقال دهید. اطلاعات تماس، روش استفاده، نماد های راهنما، استاندارد ها و … بخش مهمی از هر بسته بندی به شمار میرود.

آیا می توانید بسته بندی من را چاپ کنید؟

در حالی که ما یک استودیو طراحی هستیم اما یکی از تخصص های اصلی ما اشراف بر امور چاپ و تولید بسته بندی است.
بسته های شما به هر نوع چاپ  اعمم از افست، فلکسو، چاپ هلیو و … و خدمات پس از چاپی که نیاز داشته باشد، ما در این روند کنار شما هستیم.

چگونه می توان برای بسته بندی بارکد دریافت کرد؟

شرکت GS1 مرجع تهیه و ایجاد بارکد در جهان است که در ایران نیز دارای نمایندگی رسمی می باشد، برای تهیه بارکد ملی و همچنین بارکد GS1 بین المللی برای بسته بندی های خود میتواند به سایت ایران کد مراجعه کنید.

هزینه طراحی بسته بندی چقدر است؟

طراحی بسته بندی از طرف طیف گسترده ای از صنایع و مشتریان سفارش داده میشود، که هر کدام خصیصه و چالش های منحصر به فردی دارند.
به طور کلی قیمت طراحی بسته بندی به تعداد طرح مورد نیاز، فرم بسته بندی، متریال محصول و … بستگی دارد. اما حداقل قیمت  4،000،000 تومان و حداکثر قیمت به نوع سفارش بستگی دارد.
برای دریافت برآورد دقیق لطفا با ما تماس بگیرید.

برای محصول خود نیاز به بسته بندی دارید؟

فرم را تکمیل کنید ما با شما تماس خواهیم گرفت.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
طراحی بسته بندی حرفه ای