تماس با استودیو سگال
مشهد، بلوار صادقی، صادقی 3
salam[@]studiosegal.com
Tel : +98 936 008 0682
ساعت کار
شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18
پنجشنبه 9 الی 14
Back

طراحی هویت بصری Maui Pops

Maui Pops یک فروشگاه بستنی در جزایر هاوایی است. این پروژه توسط شرکت توسعه ی USAI Investments (دالاس، تگزاس) آغاز شده، اما تا به امروز به بهره برداری نرسیده است. چالش ما این بود که به توسعه مفهوم برند بپردازیم و هویت بصری را بگونه ای طراحی کنیم که بتواند در قالب طراحی داخلی فروشگاه های زنجیره ای نیز نمود پیدا کند.

در طول جمع آوری اطلاعات و تحقیق در مورد هویت برند به شدت جذب شخصیت های tiki شدیم. در فرهنگ جزایز پلینزی این کلمه به انواع مجسمه های ساخته شده از چوب و سنگ قبیله های این منطقه نسبت داده میشود که در مراسم و آیین های مختلف کاربرد دارد. جزایر هاوایی نیز دارای همان ریشه های فرهنگی است. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم تا Tiki را به عنوان یک عنصر کلیدی برای این برند معرفی کنیم و کمی از طعم دلنشین و تازگی بستنی ها را به آن اضافه کنیم. که با اولین گاز عاشق اون میشدید.

لوگو و هویت بصری بستی فروشی

لوگو و هویت بصری بستی فروشی

 

در نهایت طراحی هویت بصری با طراحی داخلی در هم آمیخته شد. ایده اصلی ترکیبی از انگیزه های فرهنگی قبایل هاوایی در نگاه معاصر و یک پالت رنگ است که بیانگر روحیه هاوایی شاد است. سعی کردیم تا هویت بصری جنبه های سرگرم کننده داشته باشد و به آن فونت های جدید و المان های گرافیکی نیز اضافه کردیم.

شخصیت تجاری Tiki بازدید کنندگانش را در داخل فروشگاه ملاقات میکرد. تلاش شد تا با این حرکت نماد های هویت بصری طراحی شده و کلمات با هم ترکیب شوند و مفهوم اصلی را به مخاطبین منتقل کنند. ما میوه های تازه را که معرف طعم های مختلف بستنی ها بودند در همه جا استفاده کردیمو به نمایش گذاشتیم.
همچنین سه نوع صندلی برای بچه های سنین مختلف و بزرگسالان ساختیم و پیشخوان را به شکل غیر معمولی پیاده سازی کردیم تا جا برای تمام صندلی ها باشد. این کار باعث میشد تا فضای داخلی پر انرژی تر به نظر برسد.

 

ساک دستی برند Maui pops هویت بصری ساک دستی برند Maui pops

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *