طراحی ژورنال لباس

عکاسی، طراحی و چاپ کاتالوگ لباس محصولات گروه تولیدی رایکا

کاتالوگ محصولات رایکا شامل: کاپشن، سوئیشرت، کت، پولیور و بافت مردانه

عکاسی صنعتی  |  طراحی کاتالوگ  |   چاپ کاتالوگ

طراحی کاتالوگ، راهکاری برای افزایش فروش

هر ساله با شروع فصل های سرد مجموعه رایکا نیاز به طراحی و چاپ کاتالوگ برای محصولات جدید خود پیدا میکند. معمولا در بین فعالین حوزه پوشاک و مد به این نوع کاتالوگ ژورنال گفته میشود. محصولات این مجموعه فقط شامل پوشاک مردانه میشود و این کاتالوگ ها برای تمام نمایندگی ها در سراسر کشور برای کمک به انتخاب و ارائه بهتر به مشتری و افزایش فروش استفاده میشود.
در حال حاضر صنعت پوشاک بیش از هر چیز متکی بر بازار فروش انبوه است. تولیدات انبوه خواهان بیشتری دارد و نیاز طیف گسترده‌ای از مشتریان را برآورده می‌کند. تولید کنندگان دنیای مد و پوشاک برای هر فصل روندهایی را تعیین می‌کنند که بر اساس آن لباس‌های صنعتی تولید می‌شود. یکی از راه های افزایش فروش استفاده از ژورنال است، مشتری با نگاهی کوتاه  و ورق زدن کاتالوگ میتواند در وقت خود صرفه جویی کند و از طرفی بدون پوشیدن و امتحان کردن تمام لباس ها به سلیقه خود نزدیک تر شود.

درباره پروژه

عکاسی از محصولات

با توجه به ماهیت پوشاک که مخصوص فصل سرد هستند، تصمیم بر این شد تا عکاسی در فضای باز انجام شود، انتخاب فضای پاییزی و نورپردازی حرفه ای از سوی تیم عکاسی باعث شد تا تصاویری با بالاترین کیفیت و جزئیات تهیه شود. نکته مهم در عکاسی مد و لباس، انتخاب مدل های حرفه ای است، این امر باعث کاهش زمان عکاسی و خروجی بهتری میشود. با توجه به اینکه تمامی محصولات در یک دسته خاص قرار داشتند تمامی عکس ها در یک لوکیشن تهیه شد تا انسجام در ارائه حفظ شود.

فاز اول
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی

طراحی گرید اصلی و صفحه بندی کاتالوگ

پس از اتمام فاز عکاسی و تهیه تصاویر محصولات، نوبت به طراحی گرید اصلی کاتالوگ و صفحه بندی میرسد.در طراحی کاتالوگ های مد و لباس بر خلاف کاتالوگ های صنعتی یا غذایی که محتوای ارائه شد، ترکیبی از تصاویر، متن، جدول و … است و طراح در انتخاب گرید و سبک طراحی انتخاب های بیشتری دارد. محتوا تنها شامل تصاویر با کمی توضیحات متنی است. هدف در این کاتالوگ ها انتقال سریع پیام به مخاطب است.
در طراحی این کاتالوگ تلاش شد تا هویت بصری برند رایکا که نیز توسط استودو سگال طراحی شده حفظ شود. رنگ سازمانی و عناصر بصری برند بصورتی ملموس در گرید اصلی گنجانده شد. استفاده از حاشیه سفید در اطراف هر تصویر به تفکیک صفحات و گردش چشم در هر کادر کمک میکند.

فاز دوم
طراحی کاتالوگ
عکاسی ژورنال لباس
طراحی کاتالوگ
طراحی کاتالوگ

چاپ کاتالوگ و خدمات پس از چاپ

عکاسی به بهترین خروجی انجام شد و جزئیات محصولات بافت به راحتی به نمایش در آمده بود، در طراحی کاتالوگ نیز تلاش شده بود تا تصاویر بصورت کامل و یک دست جا نمایی شودند تا ببینده در انتخاب راحت تر عمل کند، اما نتیجه هر دو بخش به خروجی چاپ بستگی دارد. چاپ تصویر مدل های انسانی و بافت لباس های تیره و روشن در کنار هم از چالش برانگیز ترین نکات این پروژه بود. ابتدا تمام صفحات با پروفایل دستگاه چاپ همسان سازی شد، سپس با بالاترین ترام ممکن خروجی تهیه شد تا جزئیات تصاویر با بالاترین جزئیات چاپ شود. در فراید چاپ صفحات داخلی مظارت مستمر صورت گرفت تا خروجی ها با تصائیر همسان باشد و در نهایت پس از چاپ جلد، خدمات سلفون، طلاکوب و یو وی اعمال شد تا نتیجه نهایی یک کاتالوگ فاخر و چشم نواز باشد.

فاز سوم
نمونه چاپ جلد کاتالوگ به همراه خدمات طلاکوب و یو وی موضعی
شیت چاپ کاتالوگ جهت تنظیم رنگ تصاویر
چاپ و صحافی کاتالوگ و خدمات پس از چاپ
مدیر هنری و گرافیست
عکاش مد و لباس
مدل عکاسی
عکاس کاتالوگ
سایر نمونه کارهای ما