طراحی لوگو استارت آپ نانوکارت

طراحی لوگو استارت آپ به واسطه ماهیت رسانه ای که از طریق آن ارائه میشود با طراحی سایر لوگو ها تفاوت چشمگیری دارند. اکثر استارت ها در قالب وب سایت یا اپلیکشن با مشتریان خود در ارتباط اند. یکی از مهمترین ویژگی های هر لوگو، قابل تکثیر و ارائه از طریق هر نوع رسانه ای است. در گذشته یک اصل وجود داشت که اگر لوگو بعد از چند بار فکس شدن هنوز قابل شناسایی بود، یعنی برای هر نوع رسانه ای مناسب است، اما شرایط کمی تغییر کرده است.
برای شروع یک استارت آپ موفق نیازی نیست درگیر طراحی لوگو و هویت بصری باشید، جلو بروید، وقتی موفقیت نسبی پیدا کردید میتوانید برای ظاهر آن اقدام های اساسی کنید!
این ایده تقریبا باور تمامی راهنماهای استارت آپ هاست. نمی توان به طور کل آن را غلط تلقی کرد اما با کمی تامل و جستجو در اطراف خود، تعداد کثیری از مشاغل نوپا را می بینیم که به دلیل رعایت این اصل قبل از بزرگ شدن، حالا دیگر نمی توانند در ظاهر برند خود تغییراتی ایجاد کنند. چرا که مخاطب های زیادی پیدا کرده اند که همگی با این کسب و کار به تازگی آشنا شده اند و هنوز آنقدر طول نکشیده که به آن عادت کنند و تغییرات ظاهری آن را به رسمیت بشناسند.

ایده استارت آپ نانو کارت

“راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی موفق نیازمند صرف هزینه، آشنایی با بازاریابی اینترنتی، تولید محتوای مناسب، دانش استفاده از موتورهای جستجو صرف وقت و هزینه بسیار و… می باشد. نانوکارت راه کاری ساده در قالب یک کارت ویزیت هوشمند دیجیتال بر پایه فناوری کد QR است که می تواند اولین قدم برای شروع یک کسب و کار اینترنتی یا شتاب دهنده ای برای کسب و کارها و وب سایت های موجود باشد.”
این ایده کلی پشت استارت آپ نانوکارت بود. این سرویس میتوانست تنها در طی یک روز یک وب سایت ساده اما با امکانات کافی را برای هر کسب و کاری راه اندازی کند، اما میتوانست در مدت کوتاهی هر نوع خدماتی شامل فروشگاه آنلاین، اپلیکیشن، مدیریت هوشمند شبکه ها اجتماعی و … را در اختیاز شما قرار دهد.

  • شرکت پیشگامان دامنه فناوری
  • خدمات اینترنتی / اپلیکیشن
  • طراحی لوگو / هویت بصری / تبلیغات شبکه های اجتماعی
  • مهر ماه 1395

طراحی لوگو

نانوکارت از ابتدا بر بستر وب ارائه میشد و به صورت یک وب سرویس عمل میکرد، به همین دلیل برای طراحی لوگو به سراغ لوگوتایپ رفتیم تا مخاطب به محض دیدن لوگو آدرس اینترنتی سایت را نیز متوجه شود تا نیاز به توضیحات اضافه در زیر لوگو نباشد، این بهترین سیاست برای کسب و کارهای و طراحی لوگو استارت آپ هایی است که تنها در فضای مجازی حضور دارند. این موضوع درباره بزرگترین برند های اینترنتی مانند گوگل، آمازون، علی بابا، دیجی کالا و … نیز صدق میکند.

فاز اول
ایده طراحی لوگو استارت آپ نانوکارت
طراحی لوگو سایت نانوکارت

طراحی هویت بصری

برای هویت بصری برند دو رنگ بنفش و سبز انتخاب شد. بنفش و سبز دقیقا رابطه ای مانند شیرینی و شوری دارند. سبز  یک رنگ تند است اما حضور بنفش از این تندی کاسته و حالتی دوست داشتنی و گرم در نظر بیننده ایجاد میکند. در طراحی هویت بصری از نقطه شروع نانوکارت یعنی استفاده از QR کد برای ارتباط با مشتری الهام گرفته شد. ما کمی QR کد را گسترش دادیم، و به یک عنصر قوی در طراحی هویت بصری تبدیل کردیم.

لوگو، رنگ و المان بصری که تشکیل دهنده عناصر هویت بصری هستند، طراحی و تکمیل شدند و نوبت به اعمال آنها به اقلام هویت بصری رسید. علاوه بر طراحی ست اداری، موار دیگری مانند ID کارت مربوط به نمایشگاه، طراحی محتوای شبکه های اجتماعی، طراحی بروشورو آگهی تبلیغاتی نیز در دستور کار وجود داشت که باید عناصر اصلی هویت بصری نیز در آنها رعایت و اعمال میشد.

فاز دوم
المان تصویری در طراحی هویت بصری
طراحی هویت بصری استارت آپ
طراحی زونکن تبلیغاتی
طراحی هویت بصری وب سایت نانوکارت

طراحی تبلیغات و پست های شبکه های اجتماعی

فاز سوم
طراحی پست شبکه های اجتماعی
طراحی پست سبکه های اجتماعی
طراحی تبلیغاتی خلاقانه
طراحی کمپین تبلیغاتی شبکه های اجتماعی

طراحی بروشور تبلیغاتی

فاز چهارم
طراحی بروشور تبلیغاتی
طراحی بروشور تبلیغاتی
طراحی بروشور تبلیغاتی سه لتی
سایر نمونه کارهای ما