هویت بصری گروه تولیدی رایکا

اولین قدم برای ایجاد تحول ساختاری در یک کسب و کار با سابقه بسیار مهم و حساس است. همیشه باز طراحی لوگو از خلق یک نشان جدید سخت تر است. قبل از ایده پردازی به مشتری بریفی شامل ده سوال کلیدی ارائه شد تا خواسته ها، بایدها و نباید ها و انتظارات مشخص شود. در پاسخ ده سوال ساده پنج صفحه توضیحات کامل دریافت کردیم. خط مشی کلی برند، توقع ها و چشم انداز ها به خوبی مشخص شده بود.

مدیریت جوان گروه تولیدی رایکا به خوبی میدانست چه انتظاراتی از طراحی لوگو و هویت بصری جدید دارد؛ برند مخصوص پوشاک آقایان است، بخش عمده سهم بازار از تولیدات شرکت بر پایه محصولات زمستانی مانند بافت، پلیور و جاکت به دست می آید.
قدمت برند در طراحی لوگو مد نظر گرفته شود، جوان پسند باشد، قابلیت مانور تبلیغاتی بالایی داشته باشد. حس محافظت را به مخاطب القاء کند، با توجه به اینکه کارخانه و دفتر مرکزی شرکت در مشهد است، اشاره ای جزئی به این موضوع بشود.

هویت بصری ایرانی

گروه تولیدی رایکا شروع فعالیت خود در ضمینه پوشاک را از سال 1360 آغاز نموده است. در طی سالهای 85-88 به عنوان صادر کننده نمونه مورد تقدیر واقع شده. بعد از حدود 37 سال فعالیت موفق، این مجموعه به توسعه بازار و برندسازی جدی تر روی می آورند.
اولین قدم برای طراحی لوگو و هویت بصری با مشخص شدن استراتژی برند شروع میشود. بنا بر تعریف فرهنگ فارسی عمید “رایکا” به معنی محبوب و معشوق است که در مورد پسر استفاده می‌شود. از آنجا که محصولات این گروه مردانه و اسپرت می باشند و هماهنگی خوبی بین معنی رایکا و محصولات وجود دارد.

  • گروه تولیدی رایکا
  • پوشاک / مد
  • لوگو، هویت بصری، وب سایت
  • آذر ماه 1397

کانسپ طراحی لوگو

طراحی لوگو سمشه

در طراحی لوگو دو مفهموم بسیار چالش برانگیز است که تجربه طراحی یک برند را تحت تاثیر قرار میدهد؛ اول المان هایی که باید در لوگو دیده شوند ودوم مفاهیمی که میتوان از لوگو برداشت کرد.

با نگاهی به برندهای معروف لباس این نکته خود نمایی میکند که مونوگرام و نشان تصویری در این صنعت بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. تصمیم بر این شد تا به سراغ نشان تصویری برویم. نام برند بهترین ایده را برای طراحی لوگو به ما داد؛ “رایکا، پسر محبوب”. ایده کلی از نقاشی های  ایرانی الهام گرفته شد و ترکیبی از تاج به همراه شمسه که میتوانست نمادی از مشهد باشد و با کمی تغییرات در ساختار به یک محافظت کننده عالی برای پسر محبوب ایرانی بدل شد.

طراحی لوگو ایرانی
طراحی لوگو تاج ایرانی
طراحی هویت بصری برند
طراحی ست اداری نفیس
طراحی اوراق اداری سربرگ A4
طراحی و چاپ بگ خرید
طراحی تگ لباس خلاقانه
طراحی تگ آویز لباس
طراحی کاغذ کادو اختصاصی
طراحی کاغذ کادو اختصاصی
طراحی بروشور اختصاصی
طراحی بروشور اختصاصی
سایر نمونه کارهای ما