طراحی لوگو و هویت بصری گروه تولیدی رایکا

اولین قدم برای ایجاد تحول ساختاری در یک کسب و کار با سابقه بسیار مهم و حساس است. همیشه باز طراحی لوگو از خلق یک نشان جدید سخت تر است. قبل از ایده پردازی به مشتری بریفی شامل ده سوال کلیدی ارائه شد تا خواسته ها، بایدها و نباید ها و انتظارات مشخص شود. در پاسخ ده سوال ساده پنج صفحه توضیحات کامل دریافت کردیم. خط مشی کلی برند، توقع ها و چشم انداز ها به خوبی مشخص شده بود.

مدیریت جوان گروه تولیدی رایکا به خوبی میدانست چه انتظاراتی از طراحی لوگو و هویت بصری جدید دارد؛ برند مخصوص پوشاک آقایان است، بخش عمده سهم بازار از تولیدات شرکت بر پایه محصولات زمستانی مانند بافت، پلیور و جاکت به دست می آید.
قدمت برند در طراحی لوگو مد نظر گرفته شود، جوان پسند باشد، قابلیت مانور تبلیغاتی بالایی داشته باشد. حس محافظت را به مخاطب القاء کند، با توجه به اینکه کارخانه و دفتر مرکزی شرکت در مشهد است، اشاره ای جزئی به این موضوع بشود.

  • گروه تولیدی رایکا
  • پوشاک / مد
  • لوگو، هویت بصری، وب سایت
  • آذر ماه 1397

گروه تولیدی رایکا شروع فعالیت خود در ضمینه پوشاک را از سال 1360 آغاز نموده است. در طی سالهای 85-88 به عنوان صادر کننده نمونه مورد تقدیر واقع شده. بعد از حدود 37 سال فعالیت موفق، این مجموعه به توسعه بازار و برندسازی جدی تر روی می آورند.
اولین قدم طراحی لوگو جدید و طراحی هویت بصری و تغییر همه چیز با همشخص شدن استراتژی برند است است. بنا بر تعریف فرهنگ فارسی عمید “رایکا” به معنی محبوب و معشوق است که در مورد پسر استفاده می‌شود. از آنجا که محصولات این گروه مردانه و اسپرت می باشند و هماهنگی خوبی بین معنی رایکا و محصولات وجود دارد.

طراحی لوگو پسر ایرانی
طراحی لوگو تاج ایرانی
در طراحی لوگو دو مفهموم بسیار چالش برانگیز است و تجربه طراحی یک برند را تحت تاثیر قرار میدهد؛ اول المان هایی که باید در لوگو دیده شوند ودوم مفاهیمی که میتوان از لوگو برداشت کرد.
طراحی لوگو سمشه
طراحی لوگو پوشاک
طراحی لوگوتایپ پوشاک رایکا

با نگاهی به برندهای معروف لباس این نکته خود نمایی میکند که مونوگرام و نشان تصویری در این صنعت بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. تصمیم بر این شد تا به سراغ نشان تصویری برویم. نام برند بهترین ایده را برای طراحی لوگو به ما داد؛ “رایکا، پسر محبوب”. ایده کلی از نقاشی های  ایرانی الهام گرفته شد و ترکیبی از تاج به همراه شمسه که میتوانست نمادی از مشهد باشد و با کمی تغییرات در ساختار به یک محافظت کننده عالی برای پسر محبوب ایرانی بدل شد.

طراحی لوگو و هویت بصری برند لباس
طراحی تگ لباس و بسته بندی
طراحی لوگو و هویت بصری و ست اداری به همراه سربرگ برند لباس
طراحی ست اداری برند پوشاک رایکا
طراحی لوگو
طراحی و چاپ بگ خرید
طراحی لوگو
سایر نمونه کارهای ما